Soovite häid ja varajasi pakkumisi?

Sisestage oma andmed ja saate esimeste hulgas infot tulevaste sooduspakkumiste kohta


Hoiame andmed 100% kaitstuna

Lähiaja koolitusedBänner
Bänner

E-post

Kinnisvaratehingute maksumuudatused ja probleemid
18.02.2020

Koolituse eesmärk
Kinnisvaratehingute maksustamisel on väga palju erinevaid nüansse, mida tuleks enne tehingute tegemist arvestada. Kuivõrd kinnisvaratehingud võtavad praktikas palju aega ja need tuleb vomistada notariaalselt, siis hiljem tehingu asjaolude muutmine või vigade parandamine on väga keeruline ja võib tekitada palju arusaamatusi maksuhalduriga.

Riigikogus on vastu võetud olulised muudatused krundi mõiste sisustamisele ja uus mõiste „ehitusmaa" ja seetõttu tuleks neid asjaolusid arvesse võtta. Kinnisvaratehingute käibemaksuga maksustamisel on palju nüansse, mille kohta käibemaksuseadusest vastuseid ei saa ja seetõttu tuleks lähtuda kohtupraktikast, mis neid asjaolusid selgitavad. Koolitusel selgitakse kinnisvaratehingute maksukäsitluse keerukusi võttes arvesse sellealast kohtupraktikat.

Koolituse sisu
Käibemaksuseaduse muudatused (nt. krundi asemel uus käsitlus - ehitusmaa) kinnisvara osas
Kinnisasja müügi ja üüri käibemaksu eripära (krunt (ehitusmaa), uus ehitis, oluliselt parendatud ehitis, eluruum, mitteeluruumi maksustamise erikord).
Eluruumi ja mitteeluruumi üüri käibemaksu keerukused ja uued seisukohad lähtudes kohtupraktikast
Millal tuleks kinnisasja müüa käibemaksuga, millal on maksuvaba, millal tuleb kohustuslikult maksustada.
Mis on kinnisasja müügi käibemaksuga maksustamise erikord 
Kommunaalteenuste ehk üüri kõrvalkulude maksukäsitlus
Põhivara sisendkäibemaksu arvestuse eripära
Kohtupraktika eeltoodud valdkonnas

Koolitaja
Tõnis Jakob 
Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi eriala MA, vannutatud audiitor . Pikaajaline maksukoolitaja ning aastatel 1994–2008. a Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Laialdane kogemus nii Eesti-siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises; maksude planeerimisel erinevate tehingute osas; maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis, samuti kogemused äriühingute ühinemise, likvideerimise, ümberkujundamise, äritegevuse müügi ning tegevuse ümberstruktureerimine valdkonnas. Tõnis on olnud lektor paljudel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel koolitustel ning ülikoolides maksustamise õppejõud.

Koolituse maht
6
akadeemilist tundi

Koht
Rävala 8, Tallinn. Kell 10-15.

Hind
189.- / Soodushind 109.-
Hinnale lisandub käibemaks! 

Hinnas sisaldub

 • -koolitus
 • -õppematerjalid
 • -kohvipausid


REGISTREERIMINE

Lisainformatsioon
Rävala 8, Tallinn
tel 620 76 76
www.etreening.ee

 

Referentsid

 • "Koolituselt koju jõudnud, sain alles aru kui väga seda koolitust oli mulle vaja. Teema oli ainuõige, koht oli ainuõige ja treener – koolitaja oli minule ainuõige.

  Ma olen nüüd kui „Duracelli Jänes“: valmis - laetud, et jätkata maratoni( eluteel) ja äriteel. Samas sain teadmistesse kindluse, et olen õige tee valinud ning tean ,mida jätkamiseks ette võtta. Meeldis kõik : asine teemavalik, lõbusad ja meeldejäävad näited, õpetlikud vestlusringid ning põhiline selle kõige juures – ma olin oma valikute tegemisel VABA ja iseseisev.

  Kõik selle, mille materjaalselt kulutad , saad 200-250% täiega tagasi.

  Aitäh sulle,hea inimene,päikseliste päevade eest paradiisis!"

  Tiiu Oras (Visitex OÜ juhataja)